Forum sojuszu Others

Forum członków sojuszu Others uni 58

Ogłoszenie

Rejestracja na forum odbywa się poprzez napisanie wiadomości do gracza Garibaldi na Ogame.

#1 2008-04-05 21:20:24

sarah_13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 363
Punktów :   

Poradnik dla Moniki

Postanowilam napisac poradnik i powklejac zdjecia bo nie umiem Ci przez Skype'a wytlumaczyc kilku rzeczy i sie strasznie denerwuje
Dzieki Ani powstana zdjecia bo ja sierotka jestem
Aniu

Jako nowy gracz nie buduj floty bojowej!! Poki co jest to niepotrzebne Tobie.
Tak jak juz Ci mowilam kupuj male transportery i duze o ile mozesz.

Aby dowiedziec sie czego Tobie brakuje do budowy np. duzego transportera (w skrocie DT) Kliknij w zakladke Technologia

http://img518.imageshack.us/img518/574/monikaiu9.jpg

Jak klikniesz 'Technologia' pojawi sie cos takiego:

http://img181.imageshack.us/img181/9103/monia1so0.jpg

Aby dowiedziec sie czego Tobie brakuje klikasz [i] przy np duzym transporterze

http://img153.imageshack.us/img153/2343/monia1jf0.jpg

Otworzy sie takie cos:

http://img502.imageshack.us/img502/6789/monia2te8.jpg

Tam widzisz czego Tobie brakuje (kolor czerwony) by zbudowac np duzy transporter.

Szukasz w budynkach ewentualnie badaniach czego Tobie brak i budujesz, kupujesz po uprzednim ataku na idlerka.

Mam nadzieje, ze jeszcze nie zapomnialas tego slowa

Reszta kiedy indziej ;-)

Do akcji tlumaczenia ogame wlaczy sie me dziecie bo ze mna to roznie bywa
Raz mi sie chce a dwa razy nie


"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."

Offline

 

#2 2008-04-05 22:25:23

Delikatna_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Poradnik dla Moniki

Dziękuje Sarka


Nikt nie zastąpi Twojego miejsca tu na ziemi , w sercu kC SkarB ;**

Offline

 

#3 2008-04-26 11:16:07

sarah_13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 363
Punktów :   

Re: Poradnik dla Moniki

Moniko!!

Na kazdej planecie miej przynajmniej po 5 mt, ktorych nie wysylaj na fs!! Strata tych 5 mt to nic w porownaniu z tym, ze w wolnym czasie i kiedy flota jest na fsie mozesz farmic idlerkow. Potrzebujesz tylko skan i juz!!

Kazdy z nas ma do Ciebie bardzo daleko, dlatego pomoc typu 40 k surowcow to strata cennego czasu (w moim przypadku 11h) przez 11 h sama mozesz uzbierac i to duzo duzo wiecej jak 40 k surowcow.
Poza tym jak na kazdej kolonii bedziesz miala po kilka mt (dt tez fajnie jakbys miala ) to w wolnym czasie mozesz przeslac na księżyc to co Ci sie tam uzbieralo!! Przesyla sie surowce tak:

- klikasz zakladke FLOTA

- wybierasz tylko folty potrzebne do przeslania surowcow czyli same transportery

- wybierasz planete / moon docelowy

- zabierasz surowce

- lecisz

Miej na jednej z planet kika sond szpiegowskich, ktorych nie wysylaj na fsa.
Beda Ci one potrzebna do skanowanie idlerkow kiedy glowna flota bedzie na fsie.

Jesli zapomnisz o tych sondach to zawsze mozesz poprosic kogos by Ci przeskanowal jakas planete piszac do sojuszu wiadomosc o tresci:

"Moze mi ktos przeskanowac planete 4-53-10? Bo nie mam sond a mam wolne transportery"


Inaczej sie czyta takie wiadomosci kiedy podajesz dokladnie o co Ci chodzi i pokazujesz, ze wiesz gdzie masz idlerkow w okolicy

Jesli napiszesz :

"Moze mi ktos idlerkow poskanowac? "

mozesz sie nie doczekac odpowiedzi, bo nie kazdemy bedzie sie chcialo szukac idlerkow w Twojej okolicy.

Pisze to po to bys pokazala sojusznikom, ze szanujesz ich czas i sama chcesz do czegos tam dojsc. Bo gorąco wierze, ze tak jest


"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."

Offline

 

#4 2008-04-26 14:14:08

Delikatna_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Poradnik dla Moniki

Dzięki Saro


Nikt nie zastąpi Twojego miejsca tu na ziemi , w sercu kC SkarB ;**

Offline

 

#5 2008-05-01 19:52:53

Przeklety

Gość

Re: Poradnik dla Moniki

Skróty w ogame


Statki
mt- mały transporter
dt-duży transporter
lm-lekki myśliwiec
cm-ciężki myśliwiec
krążek krówka-krążownik
klon- statek kolonizacyjny
ow owca owieczka-okręt wojenny
pancer-pancernik
recek śmieciarka -recykler
niszczarka-niszczyciel
gs-gwiazda śmierci
powiedzenia
farma-gość rzadko aktywny którego można atakować(farmić)do woli
farming-atakowanie farm (czyt wyżej)
noob-przekształcenie od noobe czyli gracz zielony,nowy,nie potrafiący grać,ale w tych czasach noob to obrażliwe słowo
PZ-pole zniszczeń
moon -księżyc
fala-pojedyńczy atak np 3 fale to trzy ataki pod rząd na jedną planete
Skan-raport ze skanowania planety
RW- raport wojenny
Idlerek idler - planeta z (i)

cdn....

Ostatnio edytowany przez Przeklety (2008-05-02 15:27:18)

 

#6 2008-05-03 21:13:27

bisaggio

Użytkownik

513581
Call me!
Zarejestrowany: 2008-04-12
Posty: 182
Punktów :   

Re: Poradnik dla Moniki

Mialem coś tu wpisać, to też to czynię ^^

Sarah wspomniałaś w swoich poradnikach kilkukrotnie o FS cóż to takiego ten FS? Ano ten felerny FS to nic innego jak FLEET SAVE, czyli strategia ratowania floty przed agresorami pod naszą nieobecność ;j istnieje kilka rodzajów FS:

-jeżeli nie posiadasz moona jedynym skutecznym jest FS na własną kolonię z misją stacjonuj. Jeśli agresor wyłapie to na falandze czujników i wyślę swoją flotkę dajmy na to 2 s po naszej, wystarczy tylko zawrócić, a znikniemy mu "z radarów", gdyż na falandze czujników, jak i na naszym podglądzie nie widać zawróconej stacjonującej floty, jest ona tylko wyświetlona w naszym menu floty po lewej stronie

Oczywiście można wysyłać również floty z misją transportuj na kolonię, i jest to wygodniejsze, gdyż mamy flotkę z powrotem na naszej ulubionej planetce, aczkolwiek nawet w przypadku jej zawrócenia nie znika ona z pola widzenia falangi i prostą sprawą dla agresora jest ustawienie floty tak, byśmy mogli tylko obserwować jak na naszym podglądzie nasza flota wraca o 12:34:33, a atak agresora następuje o 12:34:34. Formalnością pozostaje RW, najczęściej dla nas niekorzystne

Natomiast póki co moim ulubionym FS jest ten z misją NAPADAJ na idlerka mam małą flotkę, na mniej niż 20% więc nawet w przypadku złoma mam próbę moonową, a odbudowa to niecały tydzień ale proszę nie praktykować tej taktyki xd


-jeśli posiadasz moona dobrym i prostym FS jest ten z księżyca na pole zniszczeń z misją "zbieraj" (w skład naszej floty muszą wchodzić recyklery!), agresor nie może przeskanować falangą czujników naszego księżyca, a tymbardziej pola zniszczeń, zatem jest on PRAWIE niewykrywalny, gdyż uparty agresor może obserować Pole Zniszczeń i wyliczyć czas powrotu naszej floty (można się przed tym uchronić, ale nie będę Wam na razie mącił zbędnie w głowie), ale póki co nasze maskotki nie muszą się o to martwić

Chyba najlepszy FS to ten z księżyca na księżyc z misją transportuj [jeśli żle piszę, proszę o poprawienie mnie przez naszych weteranów, 2 moonów nie miałem nigdy ;j], wtedy nie ma opcji wykrycia na falandze flotki a tymbardziej wyliczenia powrotu naszej floty, gdyż żadnego Pola Zniszczeń nie zbieramy ;]


REASUMUJĄC:


Wieczorem, gdy idziecie spać, wysyłajcie Waszą flotkę na jakąś swoją kolonię z misją STACJONUJ, tak by pojawiła się na tej oto kolonii PO WASZYM przypuszczalnym czasie zalogowania. Mam nadzieję, że większość przypadków opisane ;J

Ostatnio edytowany przez bisaggio (2008-05-03 21:16:39)


http://fiberya.com/sklep/katalog/mini/0169.JPG

Offline

 

#7 2008-05-19 06:55:31

Delikatna_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Poradnik dla Moniki

dawno mnie tu nie było ale serdeczne dzięki bigos za inf na temat moona


Nikt nie zastąpi Twojego miejsca tu na ziemi , w sercu kC SkarB ;**

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lkt.pun.pl www.phantomlegion.pun.pl www.filangur.pun.pl www.darmowyporadnikmfo.pun.pl www.fis.pun.pl